Standard.al

Hapja e syrit të tretë, aty ky buron energjia pozitive. Ndiq këto hapa dhe ndjehu …

0

Shume keni degjuar per syrin e trete, ate energji pozitive qe nuk ka gjetur askush nje spjegim se cafre eshte. Por disa veprime teper te thjeshta ju vertetojne se vertet energjia pozitive vjen nga ky sy i trete.

Ndiqni keto hapa dhe pas 3 minutash do te ndiheni me plot pozitivitet:

Mbylli te dy syte dhe magjino sikur po hap syrin e 3 ne pjesen e treguar me ngjyre te kuqe ne foto.

Mundohu qe syte e mbyllur t’mos i levizesh fare dhe ti kesh sa me te qete.

Ne kte menyre energjia pergjegjese per te mbajtur aktiv 2 syte fizik do minimizohet duke
i lene rruge te shkoje tek kanali energjitik pergjegjes per syrin e 3.

Perqendrohu tek kjo energji dhe do ndjeni nje mpirje te vogel ne zonen ku ndodhet syri i 3.
Vazhdoni te perqendroheni tek kjo pike dhe qendroni sa me te qete.

Procesi duhet te zgjase 1-3 minuta. Bejeni cdo dite rreth mbremjes.
Si fillim efektet e syrit te 3 do ju shfaqen ne enderr. Shum shpejt do mund te fitoni aftesi
parashikuese me ane te endrrave.
Me kalimin e kohes perceptimi i botes spirituale do jete me i forte.
Me pas do filloni ta shihni boten fizike me te ndricuar dhe me ngjyra me te ndezura.
Do shihni aureolen e personave, ndjesia intuites do rritet shume dhe nese vertet do
i jepni syrit te 3 energji te mjaftueshme ( gje qe esht pak e veshtire, por jo e pamundur )
do mund te ndjeni dhe shihni qenje te dimensioneve me te larta.

Eshte menyra me e thjeshte qe njoh dhe mund te arrihet nga kushdo, por kryesore
eshte te jeni sa me te qete dhe sigurisht te keni besim ne spiritualizem./standard.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.