Standard.al

Ish-deputeti i PS ‘sulmon’ TCH: Ja çfarë ka kërkuar Trump që të japë qëndrimin e tij për protestën e PD

0

 

Pasditen e sotme u përhap me shpejtësi lajmi se Presidenti i SHBA-ve Trump nuk mbështet protestën e opozitës dhe se ambasada e SHBA-së në Tiranë përgënjeshtronte deklaratën e Bashës për mbështetje.

Menjëherë pas këtij .ka reaguar ish deputeti i Partisë Socialiste Andis Harasisani i cili ka ironizuar mediat dhe portalet për publikimin e lajmit ui cili në fakt ëshgtë vetëm një prononcim i një zëdhënësi të ambasadës në Tiranë.

Harasani lë të kuptohet me këtë satus së kjo mund të jetë po një gënjeshtër sic ishte edhe lajmi të cilën Top Channel e shpërnmdau me shpejtësi për vjedhjen e orës së Geiorge Bush në Fushë-Krujë.

Statusi i plotë:

 “Degjova kete lajmin qe Trump nuk mbeshtet protesten e PD. Eshte shume i vertete. Trump ka kerkuar te gjehen hajdutet e ores se Bushit pastaj do jape qendrimin e tij”, shkruan në Facebook Andis Harasani.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.