Standard.al

Gjykata liron përdhunuesin e një gruaje, arsyeja e pabesueshme ka acaruar të gjithë Italinë

0

Një muaj më parë gjykata shpalli të pafajshëm një person që kishte sulmuar seksualisht një grua, për arsyen se fakti që ajo nuk kishte bërtitur, dëshmonte se ajo ka shpifur.

Në lidhje me këtë rast që ka trazuar dhe alarmuar një Itali të tërë, ka reaguar edhe ministri italian i Drejtësisë, i cili tha se do ta hetojë këtë gjykatë.

Ndërkohë viktima është duke u përballur me akuzat e shpifjes, për vetë faktin që ajo nuk i tha dot me zë të lartë kolegut të saj të ndalonte. Ministri Andrea Orlando, u ka kërkuar inspektorëve të ministrisë për të rifilluar hetimet mbi këtë rast.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.