Standard.al

Basha akuza të forta për diplomatët shqiptarë në Serbi, Rama ironizon (FOTO)

0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kryetarit të PD Lulzim Basha në lidhje me njohjen e diplomave shqiptare në Serbi.

Në një postim në Twitter, Kryeministri shkruan se njohja e tyre ka përfunduar në bazë të një marrëveshjes mes qeverisë shqiptare dhe qeverisë serbe.

“Njohja e diplomave shqiptare në Serbi është kry ka kohë LulëzimAman mbaje kufirin e rrenave brenda Shqipërisë se na turpërove botërisht”, shkruan Rama.

Ndërkohë, Basha priti sot në çadrën e opozitës disa shqiptarë të Luginës së Preshevësdhe deklaroi se Kryeministri i ka gënjyer për premtimet që u ka dhënë, mes të cilave edhe për njohjen e diplomave shqiptare.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.