Standard.al

Ndalohet për shkelje të Kodit Rrugor, arsyeja e gruas shtang policin

0

 

Kjo grua muslimane që shihni në këto foto është ndaluar nga policia hollandeze duke drejtuar makinën pa rrip sigurimi dhe duke përdorur telefonin teksa ecte në rrugë.

Por justifikimi që ajo ka dhënë duket qesharak për policin, i cili ka përdorur edhe ironi ndaj saj. Teksa gruaja i ka thënë se ishte duke dëgjuar kuranin në telefon sepse kjo e ndihmonte për t’i qetësuar dhimbjen e dhëmbit, polici është shtangur dhe i ka thënë që herën tjetër të përdorë një aspirinë për qetësim,shkruan standard.al.

Gruaja u ndalua nga policia në autostradën A27 në Holandë.

“Kurani është kurë e mirë për dhimbjet e dhëmbit’, ishte justifikimi i gruas.

Ajo refuzoi edhe të shtrëngojë duart me punonjësin e policisë, duke përmendur arsyet fetare që atë e ndalonin të bënte një veprim të tillë. Gruaja u gjobit për të dyja shkeljet e Kodit Rrugor.

380146C500000578-3777474-image-a-16_1473238400186380146A600000578-3777474-image-a-13_1473238378218

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.