Standard.al

Mjekët heqin tumorin më të madh në botë, e pabesueshme në trupin e kujt ishte (FOTO)

0

Mund të duket e pa besueshme por kjo masë është gjendur në trupin e një vajze te re. Ky  cist  peshonte sa pesha e  njëjtë me dhjetë fëmijët e porsalindur, por që e reja i ka shpëtuar jetës falë një ndërhyrje kirurgjikale në kohë.

E paidentifikuar 24-vjeçare, nga Meksika, ka vënë re se ka qënë duke fituar peshë pavarësisht se ishte në një dietë. Por nga skanimet që bëri më vonë zbuloi se ajo po vuante nga një kist ovarian i cili u rrit egërsisht gjatë 11 muajve,shkruan standard.al.Deri në kohën e operacionit ajo kishte një dendësi peshe duke i vënë asaj në rrezik zemrën duke dhe organet e tjera të saj të brendshme.

Ajo kishte probleme në këmbë, probleme të frymëmarrjes dhe me të grënin.

Vitin e kaluar, Dr. Erik Ha kishte operuar një grua me një kist të madh por ky ishte pa diskutim më i madhi që është hequr ndonjëhere. /Standard.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.