Standard.al

Alarmi i SHBA-së, Çollaku: Pas drogës shqiptare vjen Terrorizmi

0

Për kreun e Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike Kreshnik Çollaku raporti i publikuar pak orë më parë nga Departamenti Amerikan i Shtetit është tejet shqetësues, pasi ai përmban një akuzë direkte të SHBA-së për Shqipërinë, ku thekson se pas parave të drogës shqiptare dhe pastrimit të parave në vendin tonë vjen terrorizmi.

“SHBA akuzon Shqiperine se ka ortakeri me linjen e trafikimit te droges afgane.

Dihet boterisht se Droga Afgane administrohet nga Organizatat me te rrezikshme Terroriste.

Pas Droges,dhe Pastrimit te Parave vjen Terrorizmi. #Rilindje” – shkruan Çollaku në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.