Standard.al

EKSKLUZIVE/ Lajm bombë! Nga “Çadra e Lirisë” ka zhvillime të mëdha

0

Nga “Çadra e Lirisë” ka zhvillime të forta. “Standard” përmes burimeve të afërta nga stafi pranë kryedemokratit Basha ka mësuar se do të ndodhin dy ngjarje të mëdha brenda këtyre dy javëve. Së pari, javën e ardhshme pritet që opozita të organizojë protestën tjetër të madhe, si ajo e 18 shkurtit. Pritet që kjo protestë të jetë një tubim madhështor dhe të mbledhë në shesh një numër edhe më të madh protestuesish, si “dora e fundit” që opozita i jep qeverisë “Rama”. Flitet se data më e përshtatshme do jetë 22 marsi. Por krahas protestës së rradhës, lajmi më i madhe është ai i bëri i ditur nga vetë kryedemokrati në një takim me sekretarët dhe kryetarët e rretheve. Në këtë takim Basha ka bërë të ditur se ka një super lajm të mirë për qytetarët protestues, duke vënë në dukje rezultatin e fortë të “Cadrës”. Sipas Bashes brenda 10 diteve do arrihet qeveria teknike. “Protesta jone e vendosur po jep rezultatet e saj. Dua t’iu bej me dije se objektivi yne madhor per zgjedhje teknike do behet i mundur brenda 10 diteve. Kam folur…..”……

 

Lajmin e plotë do ta gjeni nesër në standard print dhe standard.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.