Standard.al

Mjekët mbesin pa fjalë, këta përbërës heqin yndyrën nga trupi më shpejt sesa mendoni

0
A e dini se trupi ynë ka nevojë për yndyrë? Por, kemi nevojë vetëm për një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut.

Yndyra e tepërt shkakton sëmundje kardiovaskulare, diabet dhe sëmundje e tjera serioze. Ne ju sjellim këtë recetë që ju ndihmon ta hiqni yndyrën e tepërt

Përbërësit:

-1 lugë kanellë

-2 lugë mjaltë

-250 ml ujë

Së pari e vloni ujin, e kur të vlojë shtoni kanellën dhe e përzieni mirë. Më pas e lini të ftohet dhe shtoni mjaltin.

Gjysmën e pini kur të shkoni në gjumë, e gjysmën tjetër kur porsa të jeni zgjuar nga gjumi. Rezultatet do t’i vëreni brenda një jave./Gazeta expres/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.