Standard.al

Ide për një mëngjes të shëndetshëm

0

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Ndaj duhet që ai të jetë sa më i shëndetshëm dhe të bëjmë zgjedhjet e duhura. Dietologia Rolina Naço jep disa ide të shëndetshme për mëngjesin tuaj në mënyrë që e gjithë dita juaj të jetë tepër energjike.

Tost me recel luleshtrydhe me banane dhe bajame

Tost me reçel, luleshtrydhe, banane dhe bajame

Tërshërë e zier me pak qumësht, me arra, fara kungulli, kanellë dhe banane

Tërshërë e zier me pak qumësht, me arra, fara kungulli, kanellë dhe banane

Tërshërë me qumesht të zier, dardhë dhe kanellë

Tërshërë me qumesht të zier, dardhë dhe kanellë

Tërshërë e zier me qumësht, boronicë, banane, arra dhe pak kos

Tërshërë e zier me qumësht, boronicë, banane, arra dhe pak kos

Tërshërë e zier me pak qumësht, me pak banane, manaferrë, fara luledielli dhe pak gjalpë kikiriku

Tërshërë e zier me pak qumësht, me pak banane, manaferrë, fara luledielli dhe pak gjalpë kikiriku

Qumësht me banane, rrush dhe fara kungulli

Qumësht me banane, rrush dhe fara kungulli

Krepë integrale, gjalpë kikiriku, banane, luleshtrydhe dhe boronicë

Krepë integrale, gjalpë kikiriku, banane, luleshtrydhe dhe boronicë

Kos i skremuar me arra

Kos i skremuar me arra

Kos me banane, boronicë dhe fara kungulli

Kos me banane, boronicë dhe fara kungulli

Bukë me gjalp kikiriku ose tahinë (susam i bluar) me banane, boronicë të thatë, kajsi të thatë dhe kivi

Bukë me gjalp kikiriku ose tahinë (susam i bluar) me banane, boronicë të thatë, kajsi të thatë dhe kivi

Bukë integrale me mjaltë, fara lini, mandarinë, kivi

Bukë integrale me mjaltë, fara lini, mandarinë, kivi

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.