Standard.al

Berisha: Vendimi i qeverisë për mbetjet radioaktive përkon me kohën e zhdukjes së 1300 kontenierëve (FOTO)

1

Skandali  i zhdukjes së 1300 konteniereve me mbetje të cilat do të transportoheshin nga Italia për në Maqedoni mbetet ende i pazgjidhur.

Enigmat sa vijnë edhe shtohen, kjo pas publikimeve të shumta të dokumentave të cilat lidhin drejtëpërdrejtë qeverinë shqiptare.

Sot ish kryeministri Berisha në një status në rrjetin social ‘facebook’ ka postuar linkun e gazetës Italiane dhe  fotot e publikuara disa ditë më parë nga Gazeta Standard, ku shihet qartë vendimi i fshehtë i qeverisë me ‘Italinë’  për lejimin e transportit të këtyre mbetjeve të rrezikshme nëpërmjet Shqipërisë, gjë që përkon me kohën kur në portin e Durrësit hynë 1300 konteniere të cilat nuk dolën asnjëherë nga pika doganore Qafë –Thanë apo pika doganore e Tushemishtit për të shkuar në destinancionin e parashikuar, në Maqedoni.

Statusi i plotë i Berishës:

Link lajmi: https://www.pianetaitalianews.it/images/documento.pdf

Ky eshte vendimi famezi i qe lejon mbetjet radioaktive te tranzitojne dhe te depozitohen ne Shqiperi.

Ky vendim korespondon plotesisht me periudhen e shkarkimit te konteinereve me helme toksike dhe lende radioaktive ne Durres per fillimin e shtatorit 2017. sb

1 Comment
  1. valentina says

    Po ik o malok shkerdhat se nuk te beson as femija 5 vjec e di se cfare krimineli je ti o agjenti serbis por ske faj ti fajin e kane ata qe e mbajne veten si qytetar qe te lejuan ty arrish ketu ku je or malok i pagdhendur e pisanjos

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.