Standard.al

UEFA dënon gjyqtarin e ndeshjes Barcelona-PSG

0

UEFA dënon albitrin gjerman Aytekin i cili gjykoi ndeshjen Barcelona- PSG.

Aytekin nuk do të arbitrojë në asnjë nga ndeshjet e mbetura të Champions League pasi UEFA nuk ka mbetur e kënaqur me arbitrimin e tij në ndeshjen e së mërkurës mes Barcelona – PSG.

Disa nga vendimet e arbitrit kanë shkaktuar polemika të mëdha. Për shembull, penalltia e padhënë drejt Di Maria, penalltia e akorduar për Luis Suarez, dhe kanë mbetur akoma disa vendime që nuk janë diskutuar për sa i përket paraqitjes së tij.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.