Standard.al

VIDEO/Traditë e çuditshme! Të vdekurve ju vendosin hashash në arkivol

0

Tradita e ceremonive martesore apo mortore ndryshon nga njëri vend në tjetrin. Kështu kjo që do shihni në videon e postuar më poshtë është një nga veprimet, pasi nuk mund ta quajmë traditë, më të çuditshme që mund të keni parë deri tani.

Bëhet fjalë për një video të postuar në “LiveLeak” e cila ka bërë xhiron e  botës në rrjetet sociale. Në të tregohet për një të ri të vdekur, i cili përpara se të përcillet për në banesën e tij të fundit, të pranishmit i kanë futur një cigare hashashi në arkivol.

Nuk dihet arsyeja  e këtij veprimi dhe për çfarë mund ta kenë vendosur hashashin në arkivol. Të jetë kjo një traditë? I riu ka vdekur ndërsa ishte duke vuajtur dënimin në burg.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.