Standard.al

Asnjë ilaç më në farmaci, receta “bombë” shëndetësore e gjitha natyrale

0

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ilaçeve, pasi është jashtëzakonisht shumë e fuqishme.
Forcon sistemin tuaj imunitar dhe ju ndihmon të luftoni gripërat e zakonshëm. Mënyra e përgatitjes është shumë e thjeshtë:
Përbërësit:
1 rrënjë xhenxhefili mesatar
2 limona
500 gr mjaltë

Përgatitja
Lajini limonët dhe copëtojini. Më pas qëroni xhenxhefilin dhe prijeni në feta. Vendosini limonët dhe xhenxhefilin në një kavanoz xhami 1 l dhe shtoni dhe mjaltin, por lini pak hapësirë në majë. Mbylleni mirë kavanozin dhe lëreni mënjanë për një ditë, në mënyrë që përbërësit të lëshojnë lëngun e tyre. Mund t’a mbani kavanozin në frigorifer 1-2 muaj dhe do të shihni që do të bëhet si masë xhelatinoze.

 

 

Përdorimi:
Për të rritur rekomandohet 2 lugë gjelle në ditë dhe 1-2 lugë çaji në ditë për fëmijët. Përdoreni këtë përgatitje fantastike për të forcuar shëndetin dhe shmangur çdo lloj sëmundjeje, shkruan Shije.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.