Standard.al

Lëngu i kastravecit turshi është çudibërës ! Ja efektet që nuk i keni ditur

0
Pas konsumimit të kastravecit turshi, na ndodh shpesh që ta hedhim lëngun e saj, por që në fakt ne veprojmë gabim, pasi ai lëng është çudibërës për organizmin tonë.

Për të vërtetuar faktin se na bën mire për shëndetin tonë, ne ju rendisim disa prej faktorëve.

Lëngu i kastravecit turshi ndalon dhimbjen e muskujve, përmirëson sistemin imunitar, ju ndihmon të humbisni në peshë dhe rregullon nivelin e sheqerit në gjak./standard.al

20161127_235328

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.