Standard.al

Formimi i qeverisë së re në Maqedoni, Ali Ahmeti takon Zoran Zaev

0

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti po zhvillon një takim me liderin e Lidhjes Socialdemokrate Zoran Zaev.

Ashtu edhe siç dihet, në fokus të bisedimeve është formimi i Qeverisë së re dhe dalja nga kriza politike që ka ‘pushtuar’ Maqedoninë prej disa kohësh.

Ky takim vjen para konferencës së presidentit Gjorgje Ivanov.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.