Standard.al

Avokati Goxhaj: Ja kush janë marksistët sorosianë që donin të prishnin protestën e Zharrëzit duke i thënë Bashës ik ik ik (FOTO)

0

Banorët e Zarrëzit dhe 9 grevistët e urisë të shoqëruar edhe nga përfaqësues të tjerë të shoqërisë civile si Adritaik Lapaj, Besjan Pashaj Pano Soko Arbër Cepani, Edlira Cepani, aktori  Julisn Deda edhe shumë të tjerë që u baskuan rrugës mbërritën pas 4 ditësh udhëtimi maratonë në kembë drejt kryeqytetit për t’i kërkuar shtetit dëmshperblimet e shtëpive të shkatërruara nga Bankers.

Pas mbërritjes para ministrisë së Energjitikës grevistët kërkuan takim me ministrim Gjiknuri por që në mungesë te tij zv/kryeministri Niko Peleshi kërkoi të zhvillontë këtë takim me disa përfaqësues.

Gjatë pritjes mbërriti edhe kreu i PD Lulzim Basha i cili u brohërit nga disa persona duke i thënë: “Ik Ik Ik, kjo nuk ka të bëjë me partitë”.

Nuk ishin banorët e Zharrëzit ata që bënë thirrjet por disa të rinj që i ishin bashkuar protestët. Por avokati Goxhaj ka shkuar më tej dhe zbuluar se kush ishin ky grup të rinjsh.

Goxhaj në një postim me foto të etiketuara ka treguar se këta të rinj ishin ata që shkatërruan edhe protestën e Parkut të Liqenit. Sipas avokatit ata jane ushtarët marksistë të organizatës sorosiste komuniste Organizata Politike e Arlind Qorrit, mes tyre edhe Eljan Tanini i kioskës se Lali Erit!

Statusi i plotë:

Bravo organizatoreve te Greves se Zharezes qe po ja dalin tani ne mbremje ti perzejne diversantet e Lali Erit dhe PS te cilet kane gjithe diten qe perpiqen te sabotojne greven e tyre duke u munduar ta izolojne dhe ta lejne pa perkrahje sic bene edhe te Parku i Liqenit! Ja kush ishin ata qe organizonin sot thirrjet IK IK IK kur erdhi kryetari i Opozites dhe perkrahesit e tyre opozitar! Shikojini! Ushtaret marksiste te organizates sorosiste komuniste Organizata Politike e Arlind Qorrit, mes tyre edhe Eljan Tanini i kioskes se Lali Erit! Largojini sa me shpejt se nuk jane aty per solidaritet por per ta izoluar greven duke ushtruar presion dhe shantazh ndaj cdokujt qe nuk voton Rilindjen!!! Njesoj sic bene te Parku i Liqenit!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.