Standard.al

Padia për Lulzim Bashën/ Salianji ironizon Policinë e Shtetit: Putanizëm

0

Sekretari per Aksionin Qytetar ne PD Ervin Salianji ka ironizuar padine qe ka bere Policia e Shtetit ne Prokurori per kreun e opozites Lulzim Basha pas thirrjeve te tij per lufte dhe shpim gomash.

Reagimi i Salianjit:

Kane themeluar republike te re, jo putiniste por putaniste! Pas nje hetimi te hollesishem dhe kontrolleve me mjete speciale te hetimit policia ka aritur te dokumentoje qe protesta duhet proceduar penalisht!! Jane kaq te brishte dhe te dobet sa me cdo menyre kerkojne fundin e vet!

Nga menyra e qeverisjes, nga perfaqesimi politik, nga babezia e treguar, nga arroganca ne dhunimin e te drejtave te qytetareve, nga dhunimi i lirise se shprehjes, nga privatizimi i Shqiperise per llogari te oligarkeve, nga mungesa e moralit ne qeverisje dikush mund te thote qe i ngjan putinizmit por ne forme te re putanizem!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.