Standard.al

Basha: Pse e nxora nga zyra ambasadoren e BE-së, Vlahutin

0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nxjerrë detaje nga takimi me eurodeputetin Knut Fleckenstein ku ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin u la jashtë zyrës së tij. I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu në emisionin “Opinion”, Basha tha se takimi ishte parashikuar që i pranishëm në takim me të, të ishte vetëm Fleckenstein.

“Takimi me zotin Flekenshtajn ishte i parashikuar tet a tet. Kështu ka qenë i parashikuar takimi. Nuk është puna ime të merrem me ambasadorët. Ambasadorët kanë punën e tyre unë kam punën time dhe puna ime të përmbush aspiratat e qytetarëve shqiptarë” –tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.