Standard.al

Tjetër ‘bombë’ nga Prokuroria: Hetime për deputetë të tjerë dhe për Bankers

0

Lalla: Deputetë të tjerë në listën e dekriminalizimit. Paralajmëron hetime për Bankers

Kryeprokurori Adriatik Llalla duke folur nga Fieri ku ishte në analizën vjetore të prokurorisë së këtij rrethi tha se ka hetime për deputetë të tjerë të dyshuar për të shkaur kriminale. Sipas tij ka dydndje denoncimesh nga qytetarët për deputetët. Pasi ti verifikojmë do të nxjerrim edhe emrat, tha ai.

Më tej, kreu i akuzës njoftoi se kanë nisur hetimet për shpimet për naftë të Bankers në Zharrëz. Lajmi u bë i ditur gjatë takimit me banorët e kësaj zone që po protestojnë dhe janë në grevë urie pasi u ajnë shembur shtëpitë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.