Ja se çfarë vërtetë ndodh kur hurdhën dhe mjaltin i hani çdo mëngjes kur keni stomakun të zbrazët

LexoEdhe

Hudhra është e njohur si një ndër artikujt më të shëndetshëm, antibiotik natyror dhe ilaç për shumë sëmundje.

Hudhra është treguar jashtëzakonisht e dobishme për përmirësimin e punës së zemrës, sepse ul shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterinën, duke penguar sëmundjen e zemrës dhe rrezikun nga insuficienca e zemrës.

Hudhra gjithashtu mund të ulë në mënyrë efikase efektet e arterosklerozës.

Si bonus plotësues, hudhra gjithashtu mund të lehtësojë problemet e zakonshme shëndetësore, duke përfshirë alergjinë e polenit, të vjellët gjatë udhëtimit, ftohjen dhe gripin, gjithashtu ndihmon edhe në rastin e pickimit të insekteve dhe infeksioneve kërpudhore, transmeton Telegrafi.

Konsumimi i rregullt i hudhrës mund të zvogëlojë simptomat e osteoartritisit, diabetit dhe zmadhimit të prostatës.

Përveç kësaj, hudhra mund të nxisë sistemin e imunitetit tuaj dhe të përmirësojë aftësinë e trupit për t’i eliminuar toksinën.

Në kombinim me xhenxhefilin dhe qepën, hudhra mund të përkrah detoksifikimin nga kimioterapia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Si përdoret hudhra

Siç u përmend më sipër, ngrënia e hudhrës së freskët është shumë më e dobishme sesa kur e hani të zier, sepse përbërësi i saj aktiv, alicina, qëndron në formën e vet (më të shëndetshme) natyrore.

Për t’i shfrytëzuar përparësitë e saj optimale, hani hudhrën 15 minuta para racionit. Kështu do të aktivizojë reaksionet kimike, të cilat do të ndihmojnë që organizmi juaj më lehtë ta absorbojë alicinën.

Meqenëse hudhra është e njohur për shijen e saj të fortë, mënyra më e mirë që të eliminohet ajo shije bëhet kur hudhrën e përziejmë me mjaltë:

Ngrini 2-3 thelpinj hudhre.
Përzieni me një lugë mjaltë.
Merr këtë ilaç çdo ditë.
Për shtatë ditë, do të ndiheni shumë më mirë dhe shumë më fuqishëm.

Next Post

Discussion about this post

SONDAZHI

[democracy id="18"]

Lajmet e fundit