Standard.al

Policia Bashkiake gjobit dhe i merr çadrat qytetares, por nuk vë re 2 skandale që i ka para syve

0

Policia Bashkiake vazhdon me vullnet të plotë ‘misionin’ për të shfarosur nga rrugët të gjithë familjarët që mundohen të nxjerrin bukën e gojës duke shitur presh, domate, çorape apo cadra në rrugë.

Edhe sot në ‘karremin’ e tyre ka rënë një zonjë e cila përpost mallit që i është sekuestruar i duhet të paguajë edhe një gobë, shkruan standard.al.

Në këtë foto shkruan “Nisma Thurje” ka plot gjera që nuk shkojnë me shtetin, por kjo nuk vihet re nga ata.

Shteti i godet të dobëtit.

Ky është statusi i plotë:

Shikojeni pak me kujdes kete foto. Rruge e pasfaltuar, plot me balte. Ndertime pa leje. Shtesa pallatesh te bera jashte cdo plani. Por te vetmit qe trajtohen si kriminele jane keta njerez qe shesin cadra per te nxjerre ushqimin e dites. Krimi i tyre i vetem eshte se jane te thjeshte e te dobet. E mbi te gjitha, nuk dine te mashtrojne. Dhe shteti yne nuk te fal kur je i dobet. Te godet me sa ka fuqi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.