Standard.al

Numrat e skuadrës së Gent ‘provokim’ (FOTO)

0

Skuadra e Gentit u paraqit me numra interesant në fitoren 1 me 0 ndaj Tottenahmit, shkruan IndeksOnline

Ndeshja në kuadër të Evropa Ligës, përveç fitores befasuese të skuadrës belge ndaj një ekipi tejet në formë siç është Tottenhamit, ka befasuar shumë tifozë të futbollit.

Asnjë lojtarë i formacionit të parë nuk e kishte numrin nga 1 deri në 11, kjo gjë shumë rrallë ndodh në futbollin evropian.

Duke filluar nga portieri e deri te sulmuesit, skuadra kishte numra si në vijim: 91, 23, 13, 21, 15, 44, 19, 32, 27, 24 dhe 77.

Siç jemi mësuar, numrat e tillë janë “pronar” të lojtarëve të rinj apo atyre që qëndrojnë në stolin rezervë.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.