Standard.al

Për një të diel të “shijshme”/ Mish me salcë domatesh dhe sallatë

0

Përbërësit:

4 domate mesatare, të copëtuara
▪ 4 qepë të njoma, të copëtuara
▪ 1 qepë e kuqe, e copëtuar
▪ 1 tufë koriandër, e copëtuar
▪ 1 thelb hudhër, e grimcuar
▪ 1 spec i gjelbër pikant, i grimcuar
▪ piper i zi, i bluar
▪ 4 x 150 gram mish (filetë ose mish i pastruar nga dhjami)

Përgatitja:

Përzini në një vend domatet, qepët e njoma, qepën e kuqe, thelbin e hudhrës, specin e gjelbër dhe hidhjani piperin e zi.

Nxehni një tigan që nuk ngjit dhe piqeni mishin pa i vënë vaj: 1 minutë pak; 2 minuta mes; dhe 3 minuta e bërë tamam.

Vendoseni salcën në pjatë dhe servojeni me mishin e vënë sipër.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.