Receta e fund javës – makarona në tigan

0

Mirë e lexuar, kjo recetë kërkon vetëm një tigan dhe përbërës që me siguri i keni në shtëpi.

Ja çfarë do ju nevojitet: (për 2 persona)

Makarona
3 lugë vaj ulliri
1 lugë kripë
Sallam
300 gr domate të vogla
1 qepë
2 gota ujë
Hudhër
Piper
Borzilok
Kaçkavall i grirë

Përgatitja:

Në një tigan të madh vendosni të gjithë përbërësit, përveç kaçkavallit. Lëreni derisa uji të fillojë të ziejë. Më pas ulni nxehtësinë dhe lerini për 15 minuta të tjera, derisa makaronat të bëhen al dente.

Receta është gati! Shërbejeni në dy pjata dhe sipër shtoni kaçkavallin e grirë./clas

Lini nje pergjigje