Standard.al

Itali, kapet 8 ton drogë që vinte nga Shqipëria, si u fsheh lajmi…

1

Policia italiane ka kapur një sasi rekord droge, e cila ishte nisur me traget nga Shqipëria, dhe ka zbarkuar në portin e Ankonës. Lajmi raportohet nga “Venezia Today” ku thuhet se  janë sekuestruar 8 ton mariuanë.

Lajmi është mbajtur i fshehtë për të bërë të mundur gjurmimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë rrjet. Sipas të njëjtave burime droga kishte kaluar qetësisht edhe portin e Ankonës, por shoferi maqedonas i kamionit e kishte ndaluar atë në një pikë servisi.

Në operacion morën pjesë GDF e Ankonës dhe kolegët e tyre të Venecias. Mediat thonë se autoritetet e kishin pikasur drogën që në port, por e lejuan të dalë për të kapur edhe bashkëpunëtorët. Mbetet ende e paqartë nga cili port shqiptar u nis kjo sasi rekord droge.

1 Comment
  1. […] Itali, kapet 8 ton drogë që vinte nga Shqipëria, si u fsheh lajmi… […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.