Standard.al

Rollad me keksa të bluara

0

Përbërësit

1 pako keksa të bluar
gjysmë litre qumësht
kokos
1 pako zhele
1 pako rrush të terur
arra
1 çokollatë e zezë

Hapat

1. Keksat e bluar i vendosim në qumësht.

2. Çokollatën e zezë e ndajmë në copa të vogla dhe i shtojmë gjysmë pako të kokosit, zhele, rrush të terrun, arrat dhe i përziejmë mirë.

3. Rolladës ia jepni formën e piramidës dhe e vendosni në frigorifer.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.