Standard.al

“Shefi po më përkëdhelte dhe u nxeha aq shumë sa që”..

0

Një 21-vjeçare u gjend në shtrat me shefin e saj, por pasi analizoi situatën u pendua…

Përmes një letre ajo i ka kërkuar psikologes së “The Sun” që t’i tregojë se çfarë duhet të bëjë pas këtij gabimi.

Letra e vajzës

“E dashur psikologe Deidre, unë jam një vajzë 21 vjeçe dhe prej 4 vitesh jam e lidhur. E dua shumë të dashurin tim dhe kurrë nuk e kam tradhtuar… deri para pak ditësh kur bëra seks me shefin tim.

Shefi është 31 vjeç, por shumë simpatik. Javën që shkoi ne organizuam darkën e Krishtlindjes dhe shkuam jashtë qytetit. Shefi kishte marrë një dhomë në hotelin ku u bë darka, pasi të nesërmen kishte disa takime. Gjatë darkës ai më shihte shumë çuditshëm, më pas nisi të flirtonte deri sa nisëm të pinim bashkë. Si pa kuptuar edhe unë u futa në qejf, dhe pranova të shkoja në dhomën e tij dhe të bëj seks.

Por pas asaj nate ndihem shumë keq me të dashurin tim, sepse jam penduar që e kam tradhtuar. Unë dua t’i tregoj se çfarë ka ndodhur, por shoqet më këshillojnë që të mos e bëj. Si duhet të veproj?!”

Përgjigjja e psikologes

“Më duket ide e mirë që të mos i tregosh, sepse me shumë gjasa do ta shkatërrosh lidhjen me të. Pyes veten, nëse thua që e do atëherë pse e tradhtove?! A mos kishte shkopin magjik shefi?!

Megjithatë, duhet të kuptosh nëse vërtetë dëshiron të jesh me të dashurin tënd apo jo. Nëse po, atëherë hidhe as krahëve këtë që ke bërë dhe mos e përsërit kurrë më!”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.