Standard.al

Parlamenti shkarkon Manjanin, Monika Kryemadhi voton kundër

0

Parlamenti ka miratuar sot zyrtarisht shkarkimin e Ylli Manjanit si ministër i Drejtësisë dhe emërimin e Petrit Vasilin në pozicionin e tij.271151_3

Shkarkimi i Manjanit me propozim të Kryeministrit Edi Rama u bë me 74 vota pro, 3 kundër dhe 1 abstenim.

Dy prej votave kundër ishin ato të Monika Kryemadhit dhe Kejdi Mehmetaj nga LSI, ndërsa vota e tretë ishte ajo e Agron Dukës që drejton PAA-në.271152

Ndërsa emërimi i Vasilit ministër Drejtësie u miratua me 76 vota pro.

Gjithashtu, Parlamenti miratoi zgjatjen me një muaj të veprimtarisë së Komisionit parlamentar Hetimor për çështjen CEZ.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.