Standard.al

Një statujë për princeshë Lady Diana, 20 vjet pas vdekjes së saj (FOTO)

0

Një statujë për princeshë Lady Diana. 20 vite pas vdekjes fëmijët e saj William dhe Harry kanë vendosur të bëjnë një statujë për nënën e tyre e cila humbi jetën tragjikisht në një aksident.

Ata janë shprehur se ka ardhur koha të njihet ndikimi pozitiv që mbretëresha ka jo vetëm në Mbretërinë e Bashkuar por në të gjithë botën. Skulptura do të vendoset në Kensington Palace.

“Nëna jonë ka ndikuar në jetët e shumë personave. Urojmë se statuja e saj të ndihmojë të gjithë ata që do të vizitojnë pallatin Kensigton, t’i ndihmojë të gjithë të reflektojnë për jetën e tyre” u shprehën William e Harry .

Princeshë Diana humbi jetën në një aksident rrugor në Paris në 31 gusht 1997 kur William kishte 15 vjeç ndërsa Harry 12 vjeç.

princesh diana
(Statuja e princeshë Dianës) – See more at: http://shqiptarja.com/news.php?id_legami=230035#sthash.1fhJZUGm.dpuf

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.