Standard.al

Florian Marku Kampion Bote në Kik Boks, ngre flamurin kuqezi në Greqi (FOTO+VIDEO)

0

Një tjetër sportist shqiptar shkëlqen në arenat e Gjermanisë, duke fituar titullin kampion bote në Kik Boks.

Florian Marku është shpallur Kampion Bote sonte në një ndeshje të zjarrtë.

Floriani 3 herë rresht shkoi deri në hedhje KO të kundërshtarit, por ky i fundit gjeti ndihmë në litarët e ringut dhe ndërhyrjet e gjyqtarit bënë që ai të mos binte në tokë. Marku numëron fitoren e rradhës i pa ndalshëm dhe i pa mposhtur deri me tani./shqiperiaime.al

Screenshot_21_10 Screenshot_20_8 Screenshot_22_7 16265591_1568249006536983_5572245961137377470_n

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.