Standard.al

Lajmi i fundit/ Thaçi e Vuçiq folën në telefon, arritën në një marrëveshje

0

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi bën të ditur se ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin serb Aleksander Vuçiq.
Siç njofton presidenti Thaçi, të dyja palët u pajtuan që përmes dialogut t’i zgjidhin të gjitha çështjet.

“Sapo zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

U pajtuam që të punojmë bashkërisht që nëpërmjet dialogut t’i zgjidhim të gjitha çështjet me interes reciprok e që ndërlidhen me procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë”, thotë Thaçi./Lajmi.net/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.