Standard.al

60-vjeçari që pastron rrugët në -38 gradë për të larë borxhet e varrimit të gruas (Foto)

0

Një burrë 60-vjeçar nga Mongolia lufton çdo ditë me temperaturat ekstreme deri në minus 38 gradë Celsius, duke pastruar rrugët e qytetit

60-vjeçari”>60-vjeçari shpreson që me të hollat që i fiton do shlyejë borxhet që i janë grumbulluar ceremonia e varrimit të gruas së tij, shkruan albeu.Tani ai punon si pastrues rrugësh në qytetin Yakeshi në pjesën veriore të Mongolisë, vetëm dhe vetëm që të fitojë të para që t’ua kthejë borxhet të afërmve dhe miqve.

I veshur me rroba të trasha, ai në duar mban një fshesë dhe një lopatë i sfiduar nga temperaturat ekstreme që mbizotërojnë çdo ditë në këtë zonë malore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.