Standard.al

Dridhet toka/ tërmet me magnitudë 4.5 ballë ndjehet në Vlorë, Berat dhe Fier

0

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë është ndjerë në disa qytete të Shqipërisë pasditen e sotme, konkretisht rreth orës 17:07

Sipas Institutit Sizmologjik Evropian, tërmeti është ndjerë në qytetet Vlorë, Fier, dhe Berat, ndërsa epiqendra ka qenë në Urën Vajgurore.

Tërmeti ka shkaktuar panik tek qytetaret, ndërsa për momentin nuk ka njoftime për demë materiale apo të lënduar.

vijon

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.