Standard.al

BBC: Donald Trump u plagos me armë në krahë, ja e vërteta

0

“Lajm i bujshëm: President Trump është plagosur në krah me armë zjarri”. Kështu shkruante dje BBC gjatë ceremonisë së inaugurimit të presidentit Trump.

Kaq ka mjaftuar qe lajmi të marrë ‘dhenë’, ndërsa ndjekësit në Twitter të BBC janë shfaqur menjëherë skeptikë.
trump
‘Daily Mail’ shkruan se BBC vetëm pas pak sekondash riposton një sqarim: “Ju kërkojmë falje të gjithë atyre që panë një postim të pazakontë nga llogaria jonë këtë mëngjes. Duket se jemi sulmuar nga hakerat dhe jemi duke kërkuar ose dhe si..”.
(ed.me/BalkanWeb)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.