Standard.al

Mediat kroate i sulen Vuçiçit: Je me prejardhje shqiptare, ja kush është babai yt!

0

Në kulmin e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, mes morisë së reagimeve nga ndërkombëtarët, mediat kroate kanë gjetur një tjetër formë për t’ju kundërvënë kryeministrit serb, Vuçiç. Ato kujtojnë se Kryeministri i Serbisë ka prejardhje shqiptare nga babai. Kështu shkruan një portal kroat, i cili thekson se babai biologjik i shefit të qeverisë serbe, është gazetari shqiptar Fahri Musliu.

Portali Dnevno.Hr ka postuar edhe fotografi të Musliut dhe Vucic, për të potencuar ngjashmëritë ndërmjet tyre, raporton Bota.sot. Ndërkaq në librin “Haske muke” , “Vuajtje e Hagës” të autorit Ljubisa Petkoviç, ish nënkryetar i Partisë Radikale Serbe, thuhet se xhaxhai i Vuçiç ka qenë usta. “Vuçiç ia ka dhënë besën babait të tij Fahriut se Kosova do të ndahet nga Serbia” shkruan portali Dnevno.Hr. Më pas aty theksohet se Fahri Musliu ka punuar në RTS ku edhe ka punuar edhe nëna e Vuçiç

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.