Standard.al

PIKANTE/ Fitore çuna, “Lali Eri” shfaqet më në fund duke shpërndarë makarona

1

Mbrëmja e djeshme i rezervoi një surprizë shumë të këndshme kryeqytetit, pasi Tirana u mbulua nga bardhësia e dëborës. Por një surprizë tjetër ishte dhe mos dalja e kryetarit bashkisë Erion Veliajt në media. Të gjithë ishim të shqetësuar sepse “Lari Eri” nuk u shfaq në media për të folur rreth situatës, dhe masave të marra nga institucioni që i drejton.

Të gjithë menduan (mediat e kazanit) që “Lali”, nuk u shfaq pasi kishte frikë të përballej me elektoratin e tij, por të gjithë gabuan. “Lali Eri”, ishte në krye të detyrës ( po përgatitej për daljen e radhës). Dreka ishte surpriza e kryetarit (pasi kishte menduar strategjinë), u shfaq në media përsëri, duke i “gëzuar” të gjithë.

Nga një banesë sociale (pasi i kanë hyrë në qejf shumë kohët e fundit), “Lali” u shfaqë duke shërbyer të pa strehëve. Më pjata në duar dhe duke gatuar, kryetari drekoi përsëri me të pastrehët. Pas një inspektimi që i bërë të gjithë Tiranës (nga rrjetet sociale, risia Ministrisë së Mirëqenies Sociale). Prandaj ky gjest duhet “vlerësuar”, sepse jo të gjithë mundohen kaq shumë (duke inspektuar online) dhe duke drekuar (bërë fushatë). A.B./standard.al

1 Comment
  1. agimi says

    Obama nuk bente keshtu>Ke imiton ky legen!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.