Standard.al

Dashamir Tahiri: E vërteta e historisë me Zani Caushin

0

Ish-deputeti i PDIU-së, Dashmir Tahiri, i cili ka vetëm pak kohë që ka humbur mandatin e parlamentarit, ka folur në studion e emisionit “Të paekspozuarit”, për heqjen e mandatit.

Tahiri gjithashtu gjatë intervistës foli dhe për një ngjarje me Zani Çaushin në vitin 1997, kur bënte përkthimin e tij për mediat italiane. “Kam qenë i zoti i hotelit, ku u zhvillua ngjarja. Aty vinin gazetarët, më kujtohet kaqenë gazetari i Rai3. Më thotë dua të intervistoj Zanin. Zani në atë kohë ishte njeriu me famë, më tepër fryrje mediatike. Më tha më duhet një përkthyes, dhe i thash ta bëj unë. Videoja u publikua 2-3 muaj pasi u bëra deputet”, tha Tahiri.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.