Sekuestrohen 200 kg marijuanë në Bindizi, pranga dy trafikantëve shqiptarë (FOTO)

0

Policia e Brindizit ka sekuestruar sot 200 kg marijuanë, ndërsa në pranga kanë rënë dy shqiptarë.

“Ansa.it” shkruan se lënda narkotike u gjet në një shtëpi në periferi të qytetit të Brindizit, në lagjen Giancola, jo shumë larg nga bregdeti. Mësohet se në pranga ranë Marjol Tuni, 25 vjeç dhe Neritan Lamaj, 32 vjeç.

Ata u prangosën në flagrancë në oborrin e ndërtesës së pabanuar, ndërsa droga ishte fshehur në disa çanta. Sakaq, policia vijon hetimet për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje.arrstimi dy-shqiptaret-e-arrestuar

sequestro di marijuana
sequestro di marijuana

1452676052633_1466621096-jpg-sequestrati_a_brindisi_due_quintali_di_marijuana

Lini nje pergjigje