Standard.al

Qytetari: “Po na mbyt varfëria e acari”, Rama : Vendi ka zot!

0

Ka mjaftuar një përgjigje qesëndisëse që kryeministri Rama i ka dhënë kreut të PD-së, Basha pas akuzave për situatën në vend për shkak të motit, për replikat e radhës mes të parit të qeverisë dhe komentuesve.

rama-twitter4

Qytetarë të ndryshëm i kërkojnë Ramës të lërë talljet nëpër rrjete sociale e të shohë vendin dhe të ndihmojë qytetarët në nevojë për shkak të motit.

Të tjerë i kërkojnë të lërë komentet ironike me PD dhe Bashën, por të shohë e të vendosë ngrohje në shkolla.

Si shumë herë, Rama nuk i ka kursyer përgjigjet për shumë prej komentuesve me të cilët është përfshirë në replika virtuale.

1

Përgjigja e Ramës për Bashën 

Lulëzimi thotë Qeveria po i le punonjësit e OSHEE nëpër shtylla që të ngrijnë! Në programin e PD parashikohen kaloriferë në çdo shtyllë.

Replikat me komentuesit 

Qytetari: Po cdoparti ate pun ka , po na vendos ndonje kalorifer neper sholla leri shtyllat !?

Qytetari: Bravo ashtu eshte

Rama: Ke te drejte shume te drejte, por hap pas hapi

Qytetari: Faleminderit z. Kryeminister por do doja pak me shpejt se po kalon dimri.

Qytetari: Zoti Edi Rama ne europ kur do hym ..te jet populli i lire te punoje ku te doje mos tallet xhdo lloj njeriu me ne ..

Qytetari: Edi si ka mundesi qe po te ra halli nuk gjen dot zgjidhje dhe me e keqa eshte qe punonjesit thone : ankohu ku te duash . Ankesa nuk mere fare per baze.

Qytetari: Seshte momenti per tallje.meru me hallet e njerezve se po i mbyt varferia extreme dhe ky acar i tmerrshem qe ka mberthyer vendin !

Rama: Tallje? S’ka asnje tallje ketu, ky eshte realiteti i dhimbshem opozitar! Sa per vendin mos u shqeteso ti Ai Djali se vendi ka zot!

Qytetari: Po te kishte zot vendi nuk do ishte kshu ani pini e kendoni ju qe mereni me politik te tjeret ca ne burg ca te hajne buk te thate

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.