Protesta e veçantë e gazetarëve të ‘ABC News’ për shkarkimin e Shkullakut

0

Drejtori i ABC News, Armand Shkullaku është shkarkuar sot nga detyra pas ndryshimit të linjës editoriale të televizionit informativ që zotërohet nga Aleksandër Frangaj.

Një nga të paktët televizionë informativ që kritikon e sulmon Edi Ramën dhe Erion Veliajn dhe i jepte hapësirë opozitës, do të ndryshojë politikën editoriale.

Nisur nga këto ndryshime radikale, gazetarët e këtij televizioni kanë nisur protestë në rrjetet sociale kundër shkarkimit të drejtorit Armand Shkullaku.

“Ishulli i fundit”, me këtë fjalë kyçe gazetarët protestojnë, duke iu referuar si të vetmit televizion që ishte i hapur për opozitën dhe i jepte hapësirë.

foto1 foto2 foto3 foto4

Lini nje pergjigje