Gjendje e mjerueshme në Lurë/ Udhqimet hidhen për banorët sikurse për kafshët (VIDEO)

0
Moti i keq, i shoqëruar me temperatura të ulëta dhe reshje dëborë vazhdon, veçanërisht në veri të Shqipërisë. Komuna të tëra mbeten të izoluara dhe rriten kërkesat për ushqime barna dhe ndihma të tjera.

Sot si për të bërë shoë qeveria shqiptare ka shpërndarë ushqime në disa zona në veri të vendit, ku edhe situata është akoma në gjendje të rënduar.

Një video e postuar nga “Nisma Thurje”  tregon qartë se cafrë papërgjegjshmërie është nga këto organe që morën përsipër furnizimin me këto ushqime për banorët e këtyre zonave.

Konkretisht në Lurë një banor ka postuar videon ku ushqimet gjendet të hedhura në tokë të ,buluara nga dëbora dhe të prishura, krejt të pa konsumueshme.

Kjo është video:

 

Lini nje pergjigje