Femrat kandidate për postin e Presidentit në Shqipëri (Lista)

0

“Unë mendoj se është koha që një femër të jetë lidere politike e Republikës së Shqipërisë.”

Ish bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, në një postim të saj në Facebook ka renditur në një fistë femërore emrat për kandidaturën e Presidencës.

Emrat e përzgjedhur janë Mesila Doda, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli, Iris Luarasi, Ajola Xoxa etj.

“Një skuadër e fuqishme e udhëhequr nga ndershmëria dhe ndjeshmëria, kjo është ajo që ka nevojë Shqipëria”-mbyll postimin e Sadija. Nuk dihet nëse ndonjë nga këto emra do të lakohet në kandidaturën për Presidentin e ardhshëm të vendit. / Gazeta Express/ 

Lini nje pergjigje