Standard.al

Një pjatë makarona me spinaq dhe karkaleca, e shpjetë dhe e shijshme (VIDEO)

0

Përbërësit:

1 kile karkaleca

1 lugë gjelle vaj ulliri
gjalpë 1 lugë gjelle
2 karafil hudhër, i grirë
kripë 1 lugë çaji
½ lugë çaji piper
1 ½ filxhan qumësht
1 ½ gota supë pule
makarona fettuccine
4 gota spinaq
kripë 1 lugë çaji
½ lugë çaji piper
½ lugë çaji erëza italiane
¼ filxhan djathë parmesan, integruar

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.