Standard.al

“Ca të nënës ca të njerkës”, polici gjobit shoferin për mungesën e zinxhirëve, por… (VIDEO)

0

Ndërsa dëbora ka mbuluar gjithë Shqipërinë, duket se shoferët nuk janë ndërgjegjësuar ende që të qarkullojnë me zinxhirë.

Në një video të siguruar nga JOQ, një polic në Malësinë e Madhe debaton me policin që i vë gjobë, duke u justifikuar se ashtu si ai po lëvizin të gjitha makinat, pa zinxhirë!

“Në një rrugë ku të gjitha automjetet po lëviznin pa zinxhirë, policia na ndaloi për kontroll dhe meqë i kishim dokumentet krejt në rregull, na vendosën një gjobë për mungesë të zinxhirëve. Kjo është policia që duam”, thotë shoferi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.