Standard.al

Jeni duke udhëtuar në kohë të acartë? Ja disa leksione si të ecni pa pasur asnjë problem (VIDEO)

0

Agjensitë e parashikimit të motit kanë lajmëruar së fundmi për një ulje të konsiderueshme të temperaturave në vend, të cilat pritet të shkojnë në -12 gradë celcius.

Kështu, menduam të ndajmë me ju një video ilustruese e cila flet për rreziqet e të dhënit të makinës në dëborë.
Këto aftësi, janë më të theksuara zakonisht tek shoferët e rinj dhe pa shume eksperience, si edhe tek ata shoferë të cilët jetojnë në zona me mangësi të madhe të rënis së dëborës siç mund të jetë Tirana, Durrësi, apo Fieri. Kryesisht, zonat e ulët mbi nivelin e detit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.