Standard.al

HOROSKOPI/ Ja shenjat më me fat për vitin 2017

0

Horoskopi vjetor për vitin 2017

DASHI21. mars – 20. prill

Gjate pjesës me te madhe te vitit do jeni energjike dhe kjo do ju ndihmoje t’ia dilni ne shume fusha. Gjithsesi sezoni me i favorshëm do jete pranvera. Ata qe kane një lidhje dhe qe kohet e  fundit kane dashur te bëjnë ndryshime, do kenë mundësi t’i realizojnë dëshirat gjate gjysmës se pare te vitit. Do bëni te pamundurën ta kaloni monotoninë dhe te shtoni pasionin. Beqaret do preferojnë te ruajnë sa me shume pavarësinë dhe lirinë, prandaj do preferojnë me tepër aventurat kalimtare te cilat nuk i detyrojnë për asgjë. Për financat ky do jete një vit i mbare. Do mundoheni gjate gjithë kohës qe te gjeni mundësi për përmirësime te njëpasnjëshme. Shëndeti do ketë vetëm disa probleme te vogla qe do kalojnë shpejt, asgjë për t’u shqetësuar. Megjithatë yjet këshillojnë te mos lodheni shume dhe te ruani një higjiene strikte. Ne pune do ndiqni një tjetër drejtim, por qe do keni me tepër arritje sesa atje ku ishit me pare.

DEMI21. prill – 21. maj

Vit i mire ky për te përmirësuar kushtet e jetës dhe te punës. Për disa do fillojnë projekte te mëdha ne fusha te ndryshme. Për te dashuruarit do jete një vit interesant. Shume gjera do marrin drejtimin e duhur dhe momentet e veçanta do shumëfishohen. Disa mund te bëjnë dhe modifikimet qe kane menduar edhe pse kjo gjë mund te sjelle tension për pak kohe. Beqaret do i shmangin mundësitë për lidhje interesi dhe do preferojnë dashuri te vërteta dhe te sinqerta. Bëjini sytë katër ne muajt e pare sepse do jene më me fat. Financat do kenë edhe vështirësi te vogla, megjithatë ne përgjithësi nuk priten probleme serioze. Shëndeti do jete me i mire nga sa kishit menduar edhe vete. Ne pune do keni iniciative dhe do merrni edhe rreziqe vetëm qe t’ia dilni mbanë. Besimi ne vetvete do jete një nga pikat me te forta.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Vit jo shume i mire ky për ata qe janë ne një lidhje. Muajt e pare do jete pak me ndryshe kështu qe përfitoni te hidhni hapat e mëdhenj gjate këtyre muajve. Ata qe janë ne një lidhje duhet te reflektojnë disa here para se te hedhin hapa me rëndësi pasi ne te kundërt do bëjnë gabime te pafalshme. Ata qe kane shume kohe bashke dhe janë te lumtur do mendojnë për martesa. Beqaret do duan një lidhje serioze, por nuk do pëlqejnë angazhimet strikte. Mundësitë për takime do ekzistojnë, por do e kenë vete ne dore se çfarë do bëjnë. Financat do jene përgjithësisht te mira, vetëm nga muaji i katërt dhe me tej do jeni dorëlëshuar dhe do shpenzoni pa fund. Shëndeti do ketë disa shqetësime te cilat vetëm duke u këshilluar me mjeket do mund t’i kaloni. Ne pune do jeni dinamike tre muajt e pare dhe do mund te arrini rezultate te shkëlqyera. Muajit ne vijim do vazhdojnë si gjithmonë.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Këtë vit duhet thënë se komunikimi me te afërmit dhe personin ne krah ka për te qene i shkëlqyer. Edhe pasioni here herës do ndizet fuqishëm. Për te dashuruarit do jete një vit interesant dhe i mbushur me momente pikante. Do zbuloni disa tipare te tjera te partnerit qe do ju bëjnë ta adhuroni edhe me tepër atë. Ne muajin e tete mund te keni disa dite te tensionuara disi, por qe do kalojnë sa hap e mbyll sytë. Beqaret do kenë me shume dëshirë te argëtohen sesa te fillojnë lidhje serioze, megjithatë nga muaji i trete ose i katërt do takojnë një person me vlera qe do ua ndryshoje mendimet. Financat duhet t’i keni me tepër ne vëmendje sepse po filluan problemet keni për te humbur shuma te mëdha. Shëndeti për fat te mire do jete i mire. Përveç virozave te stinës nuk priten probleme te tjera. Ne pune duhet te jeni me këmbëngulës qe te arrini objektivat. Mundësitë do i keni.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Ky do jete vit i reflektimit dhe i marrjes se disa masave strikte te cilat nuk i keni bere dot deri me sot. Ata qe janë ne një lidhje duhet te mendojnë me tepër për te ardhmen dhe duhet te marrin vendime. Nëse lidhja me partnerin është ftohur flisni me te dhe bëni atë qe është me e mira për te dy. Keni për ta pare qe do ndiheni me mire. Beqaret me mire te tregohen te duruar sepse përndryshe mund te fillojnë lidhje te ndërlikuara te cilat nuk do i çojnë askund. Disa madje edhe mund te vuajnë. Ne planin financiar yjet ju këshillojnë te tregoheni te matur. Mos bëni investime te pamenduara ndërkohë qe situata mund te jete delikate. Shëndeti për fat te mire nuk do jete i keq. Ushqehuni sa me shëndetshëm. Ne pune duhet te bëni plane dhe me pas te ecni ne baze te tyre. Po i late gjerat pas dore nuk do arrini atje ku keni dashur.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ky vit do jete i mrekullueshëm për ju. Do i realizoni ëndrrat me te bukura dhe do përjetoni mjaft kënaqësi. Pjesa me e madhe do ndihen te përmbushur. Te dashuruarit do dine gjithmonë si te veprojnë ne mënyrë qe ta ruajnë harmoninë dhe alegrine ne çift. Për disa do ketë martesa ose zyrtarizim te lidhjeve. Beqaret nuk duhet te rinë ne pritje qe princi i kaltër t’iu bjere nga qielli, por duhet te bëjnë vete çdo përpjekje te mundshme. Financat do përmirësohen ne mënyrë te pabesueshme dhe do arrini te kryeni edhe investime te mëdha. Edhe shëndeti do ketë ndryshime pozitive. Me ne fund nuk do vuani me nga sëmundjet kronike qe ua bënin ditët te padurueshme. Edhe me lodhjen nuk do e teproni, por do çlodheni here pas here. Ne pune do bëni çdo gjë qe te bini ne sy dhe do ja dilni. Karriera juaj do marre zhvillime te pabesueshme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Gjate këtij viti do vendosni pikat mbi “i” ne shume fusha te jetës dhe do bëni zgjedhje. Mjaft me duke bere sikur gjerat ecin mire. Jeta ne çift do përmirësohet pas muajit te dyte pasi deri atëherë mund te keni edhe debate apo konflikte. Do i rindërtoni bazat sepse kjo është e vetmja mënyrë për t’u ndier mire. Beqaret do kenë takime te shumta. Nëse nuk vendosin as këtë vit te fillojnë një lidhje nuk kane për ta gjetur me personin me te përshtatshëm. Ne planin financiar do e ruani gjithë kohës ekuilibrin sepse do i bëni me kujdes llogarite dhe nuk do shpenzoni shuma marramendëse. Shëndeti do jete i mire vetëm nëse kujdeseni rreptësishtë për higjienën dhe nuk bëni gjera qe mund te dëmtojnë imunitetin. Ata qe kane pasur probleme te mëdha kohe me pare do ndihen me te qete. Për punën do jete një vit intensiv. Do jeni me te organizuar dhe do i logjikoni mire gjerat para se te veproni.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

2016-ta do jete një vit i shkëlqyer për te ecur përpara dhe për te arritur ato qe doni. Lidhur me ata qe janë ne një lidhje duhet thënë se pasioni këtë vit do jete me i fuqishëm se kurrë ndonjëherë dhe kjo do beje t’i harroni shpejt momentet delikate qe mund t’iu dalin. Beqaret nuk do kenë me dashuri platonike, pasi ëndrrat do ju realizohen me shpejt nga sa e kishin menduar. Nuk do e ndiejnë me vetminë dhe gjithçka do ju duket si një ëndërr e bukur. Financat do dini si t’i menaxhoni ne çdo moment, por nuk do mundojnë here pas here disa vështirësi te vogla. Duhet thënë qe familjaret do i keni gjithmonë mbështetje. Ne pune do hidhni hapa galopante dhe do i përfundoni projektet me shpejt sesa ju është kërkuar. Maturia dhe organizimi janë pikat qe te gjitha ua kane zili.  Ka mundësi te merrni edhe shpërblime për te gjitha përpjekjet si dhe për seriozitetin e treguar.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Ky do jete një vit i mire për t’u menduar se çfarë do bëni ne te ardhmen. Reflektoni me kujdes dhe peshojeni mire gjithçka. Ata qe janë ne një lidhje do kuptohen me mire me personat ne krah dhe do dhe do mendojnë te bashkëjetojnë. Do ketë ndryshime goxha te mëdha. Beqaret do jene me gati se kurrë me pare te ndryshojnë statusin dhe do shfrytëzojnë çdo mundësi qe do iu jepet. Me shpenzimet do jeni disi me te kursyer dhe do dini ta menaxhoni buxhetin. Ky është viti i duhur për te marre ne dore situatën financiare. Gjendja shëndetësore do varen nga mënyra sesi do silleni me veten dhe nga perkujdesi qe do tregoni. Për çdo shqetësim flisni sa me pare me specialistet. Ne pune duhet te reflektoni pasta se te hidhni hapa sepse ne te kundërt do gaboni. Disa mund te provojnë veten ne fusha te tjera jashtë profesionit te tyre dhe do ja dalin me sukses.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Vit intensiv dhe i mbushur me te reja. Emocionet gjithashtu nuk do mungojnë. Ata qe janë ne çift do kenë ndonjëherë edhe mosmarrëveshje me partnerin, por çdo situate do zgjidhet shpejt. Kujdes vetëm me impulsivitetin. Muajt me te veçante do jene prilli, qershori dhe korriku. Beqaret do takohen me shume persona qe do ju pëlqejnë, por do bëjnë mire te mos nxitohen sepse jo te gjithë janë ashtu si duken. Buxhetin do dini si t’i menaxhoni ne çdo moment dhe nuk do keni shume tronditje ne këtë sektor. para hua do bëni mire te mos jepni. Shëndeti muajt e pare do jete pak delikat. Mund te prekeni here pas here nga virozat e stinës dhe nuk do ndiheni mire. pas muajit prill situata do jete me ndryshe. Energjia do rikthehet dhe do jeni me ne forme. Ne pune do ju hapen horizonte te reja dhe do ju tregoni te gjithëve sesa vleni. Disa mund te ngjitin edhe shkalle gjigande ne karriere.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Çdo gjë qe keni dashur do ju plotësohet këtë vit. Për te vetmen gjë qe duhet te kujdeseni me tepër se zakonisht është shëndeti. Te dashuruarit përgjithësisht do jetojnë ne një ambient te qete dhe te këndshëm. Here pas here do i bëjnë edhe surpriza personit ne krah. Edhe ata qe kane pasur një vit problematik dhe te mbushur me mosmarrëveshje do ndihen me mire. Beqaret sado qe te lodhen për te kërkuar partnerin ideal me te cilin te kalojnë gjithë jetën nuk do e gjejnë dot. Megjithatë aventurat kalimtare nuk do mungojnë asnjë çast. Buxheti do jete i mire 6 mujorin e pare te vitit, ndërsa me pas duhet te bëni kufizime. Shëndeti do jete me delikati. Do ndiheni shpesh pa fuqi dhe do keni dhimbje ne pjese te ndryshme te trupit, Beni analiza dhe kontrolle për te marre vesh çfarë keni vërtet. Për punën do jete viti i marrjes se vendimeve dhe viti i ndryshimeve rrënjësore.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Ky do jete një vit i paqëndrueshëm për ju. Do keni pengesa, vonesa dhe probleme. Tregohuni sa me te kujdesshëm qe te mundeni. Ata qe janë ne një lidhje shpesh do kenë diskutime afatgjata ku nuk do mendojnë debatet dhe fjalët e pamenduara. Çfarëdo qe te bëjnë nuk do i shmangin dot këto gjera. Beqaret do kenë aspirata te mëdha dhe ka gjase qe nga mesi i vitit te takojnë persona qe do ua përmbushin kushtet. Për financat do jete një vit interesant gete te cilit ju do reflektoni për hapat qe duhet te hidhni. Masat duhen marre sa me shpejt. Shëndeti do ketë periudha te mira sikundër nuk do mungojnë as momentet delikate kur te keni shqetësime. Mbrohuni nga i ftohti ne dimër dhe kujdes me diellin e nxehte ne vere. Ne pune duhet te tregoheni shume me te duruar nëse doni te arrini sa me shpejt atje ku keni dashur. Me më shume këmbëngulje do ja dilni mbanë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.