Standard.al

Vështirësohen evakuimet në Aleppo, bie dëbora e parë (FOTO)

0

Në Aleppo ka rënë dëbora e parë duke komplikuar së tepërmi operacionet e evakuimit.

Temperaturat e ulëta dhe moti i keq kanë vështirësuar jetën e banorëve të fundit të Aleppo, të cilët presin të braktisin qytetin, në një operacion që po ecën me ngadalësi.

Janë rreth 1700 njerëz që kanë mbetur në qytet. Vetëm kur të gjithë të kenë ikur regjimi i Damaskut mund të njoftojë zyrtarisht marrjen e qytetit të dytë të Sirisë.

c_2_fotogallery_3007492_4_image c_2_fotogallery_3007492_5_image c_2_fotogallery_3007492_3_image c_2_fotogallery_3007492_2_image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.