Standard.al

Rama poston videon: Sa i kursejmë qytetarëve për mjekim. Por komentuesit tregojnë ndryshe

0

Kryeministri Rama ka njoftuar jo pa krenari arritjen e qeverisë që drejton për politikat sociale, duke treguar se sa para i kursehen shtresave në nevojë për kujdes shëndetësor.

 

“Ja sa i kursen politika jonë e re sociale njerëzve në nevojë për kujdes shëndetësor, të gjitha lekë që deri dje dilnin nga arka e familjeve për vizita shëndetësore apo ilaçe…”- shkruan Rama, teksa poston videon sqaruese në profilin e tij në FB.

Por, duket se qytetarët nuk ndajnë të njëjtin mendim me të, pasi i drejtohen me një varg kritikash dhe pyetjesh.

Qytetari: te drejt ke, sidomos zones se Patoz-Marinezes ku ndotja nuk ka koeficient qe matet , u duhen shume Ilace Kaloni njeher andej te shikoni se cfare po behet

Qytetari: Sbesoj se esht e vertet ky psot. Duhet te pyesni qytetaret si trajnohen ne spitalet e tyre.

Qytetari: Dhe prap shendetesia eshte cop cop

Qytetari: Fanare ndricus I Europes je por ta kalon Meta qeshe me bukur ai

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.