Standard.al

VIDEO/ E ndoqi live ekzekutimin e bashkëshortit, gruaja e ambasadorit rus shpërthen në lot para ndërtesës ku ndodhi

0

Vrasja e ambasadorit rus ka tronditur politikën botërore. Gjithçka çfarë ndodhi u transmetua në të gjitha mediat ndërkombëtare por edhe bashkëshortja e vetë ambasadorit e ndoqi live vrasjen e tij.

Andrey Karlow është qëlluar me 7 plumba ndërsa ndodhej në një ekspozitë fotografish në Ankara. Autori i veshur me kostum civil dhe me armë në dorë ka qëlluar nga pas shpine, ndërsa ambasadori mbante një fjalim.

Mediat turke kanë shfaqur edhe reagimet e para të bashkëshortes së tij, teksa ndodhej para ndërtesës ku ndodhi ngjarja. Ajo shihet teksa qan pa pushim dhe mbështetet tek një person. Në video dëgjohet fjala “Rusia”. Policia ekzekutoi autorin e sulmit, i cili raportohet se është polic.bw

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.